V bazénu musí být voda maximálně čistá


Bazén by chtěl mít u domu asi každý, tak proč tomu tak není? Hodně lidí se vcelku mylně domnívá, že jde o příliš velkou investici, což je i není do jisté míry pravda. Hodně záleží na tom, k čemu chce člověk bazén používat. Kdo jen potřebuje větší vodní plochu pro děti na ochlazení, pak klidně může sáhnout po nějaké levném nadzemním typu, který se dá sehnat již od deseti tisíc korun, možná i za méně. U zapuštěných verzí je situace trochu složitější. Tam dost záleží na velikosti. Čím větší plocha, tím samozřejmě vyšší výdaje.

Koupaliště

Pro plavání však není potřeba koupit si nějakého mastodonta. Stačí si k malému bazénu pořídit protiproud, s jehož pomocí je možné plavat do aleluja. Ten sice také nestojí málo, nicméně nejde o tak drahou záležitost jako v případě velkých, pro plavání vhodných bazénů.

Interiérový bazén

Aby se člověk cítil ve vodě jako doma, je potřeba se starat o její čistotu. To ale nejde vyřešit pouze síťkou, chce to silnější kalibr ve formě bazénové chemie. Ta může mít celou řadu podob.

Ideální prostředky

Nejpoužívanějším prvkem v českých bazénech je chlór, který se v menší míře přidává i do pitné vody. Jedná se sice o látku, která může ve velké koncentraci člověku uškodit, na druhou stranu přípravky do bazénu se prodávají dosti zředěné, takže žádné problémy většího rázu rozhodně nehrozí. Maximálně může někoho odlákat specifický zápach chlóru, případně vyrážky na pokožce, které může způsobovat. Mimo dezinfekci je nezbytné se postarat i o správnou hladinu pH. K tomu slouží také speciální prostředky. Mezi ty nejlepší patří kupříkladu AZURO Multi 5v1, který obsahuje nejen dezinfekci, ale zároveň zvládne vyrovnávat i pH. Vodě v bazénu může dost pomoci i vhodná bazénová plachta, která chrání hladinu před napadaným smetím. Aplikuje se obvykle na noc, ale mnohdy dobře funguje i ve dne. ne však jako kryt, ale jako ohřívadlo vody. Některé verze tuto schopnost mají.